« 2017
/
 
Thelma & Louise Half Marathon
/


Issue With Your Result?
Place Bib Athlete Name City State Age Gender FIRST_HALF SECOND_HALF Finish Time
1 104 TEAM ROBERSON / SHAWVER COLORADO SPGS CO F 00:55:37 00:49:28 01:45:00
2 101 TEAM RECKER / KESSELL GRAND JCT CO F 00:51:18 00:57:36 01:48:54
3 174 TEAM MOAB OR BUST DENVER CO F 00:54:26 00:59:05 01:53:31
5 171 TEAM SELVAGE / GAINES SAN ANTONIO TX F 00:56:07 00:58:18 01:54:08
4 168 TEAM KRAUS / TOMPKINS SAN RAFAEL CA F 00:51:02 01:03:16 01:54:11
6 136 TEAM FRICKEL / LAYMAN BAYFIELD CO F 01:05:04 00:53:34 01:58:20
7 119 TEAM BURRELL / WEEKES REXBURG ID F 00:57:18 01:03:55 02:01:04
8 165 TEAM WINE / VANLANDINGHAM COLORADO SPGS CO F 00:59:13 01:03:17 02:02:30
9 102 TEAM LANGLOIS / GELINAS TROIS-RIVIERES QC F 01:00:01 01:05:53 02:05:12
10 146 TEAM REWOLD / MC CALL PALISADE CO F 01:03:38 01:02:37 02:05:54
11 166 TEAM GAUTHIER / HUBBARD GURNEE IL F 01:02:36 01:04:35 02:07:01
12 154 TEAM MURRAY / WATT WELLSVILLE UT F 01:12:44 00:55:40 02:07:54
14 153 TEAM PLETT / MADSEN HURRICANE UT F 01:06:01 01:05:50 02:09:19
13 113 TEAM WALKER / MATTIAS ANDOVER MN F 01:05:17 01:05:53 02:10:54
15 169 TEAM JIB JAB SALT LAKE CTY UT F 01:04:23 01:07:48 02:11:39
16 158 TEAM KNACKSTEDT / MORRISSETTE LA PLATA NM F 01:03:01 01:09:36 02:12:29
17 137 TEAM ASHLEY + CLAIRE = HALF MARATHON ST. LOUIS MO F 01:08:26 01:06:07 02:14:22
18 160 TEAM ALKEMA / HUFF N SALT LAKE UT F 01:06:06 01:09:01 02:14:36
20 157 TEAM SCHETTER / BOWMAN DENVER CO F 01:01:23 01:14:17 02:15:17
19 162 TEAM WEDGWOOD / LAND MORRISON CO F 01:04:01 01:11:38 02:15:35
21 126 TEAM DUNCAN / KISSELL BLUFFDALE UT F 01:05:32 01:11:14 02:16:04
22 151 TEAM ELSON / LENHARDT DENVER CO F 01:08:37 01:08:56 02:16:53
23 141 TEAM NORTON / CHEE ANETH UT F 01:04:36 01:13:15 02:17:37
24 109 TEAM BURWELL / WALSH ELKO NV F 01:08:23 01:10:03 02:17:48
25 133 TEAM LEGGY LADIES SOUTH JORDAN UT F 00:58:45 01:21:18 02:19:20
26 144 TEAM HENDERSOM / HALE DELTA UT F 01:08:57 01:11:48 02:20:40
27 129 TEAM LANDGRAF / BRENNER STONE LAKE WI F 01:08:54 01:13:42 02:22:28
28 167 TEAM FAUXRUNNERS BLACKFOOT ID F 01:11:20 01:14:04 02:24:42
29 145 TEAM DEBBY'S TEAM CREEDE CO F 01:06:34 01:19:14 02:25:40
30 125 TEAM AHTSOSIE / MARTINEZ MONTEZUMA CRK UT F 01:10:50 01:15:34 02:25:48
32 148 TEAM FALKENBERG / HEBDON LOGAN UT F 01:12:42 01:14:26 02:26:38
31 107 TEAM WEEKES / WARWICK PROVIDENCE UT F 00:59:02 01:27:56 02:26:49
34 163 TEAM LEAPIN LIZARDS GRAND JCT CO F 01:03:15 01:24:33 02:27:15
33 149 TEAM JERGOVIC / HURD WALSH PASADENA CA F 00:56:45 01:30:40 02:27:19
35 130 TEAM TWISTED SISTERS GRAND JCT CO F 01:10:33 01:18:52 02:29:07
36 143 TEAM WHITEHORSE / WHITEHORSE MONTEZUMA CREEK UT F 01:02:57 01:26:37 02:29:12
37 164 TEAM HENWOOD / FRANKHOUSER OLATHE CO F 01:07:33 01:22:50 02:30:11
38 112 TEAM MARTINEZ / WILKINSON DEL NORTE CO F 01:17:57 01:12:35 02:30:21
39 105 TEAM PAVEMENT PRINCESSES DEL NORTE CO F 01:12:35 01:18:16 02:30:40
40 170 TEAM KILCHRIST / FALK LOGAN UT F 01:04:58 01:27:12 02:32:00
42 122 TEAM MITCHELL / YELLOWMAN ANETH UT F 01:18:40 01:17:02 02:35:03
41 147 TEAM TURTLE MOAB UT F 01:12:00 01:23:38 02:35:16
43 117 TEAM SAVIDGE / REGG SCOTTSDALE AZ F 01:19:03 01:17:56 02:36:49
44 103 TEAM HOLYSHIT CARMEL NY F 01:12:18 01:25:02 02:36:55
48 152 TEAM LEAVITT / PERRY HURRICANE UT F 01:06:00 01:34:15 02:37:43
45 110 TEAM MCOMBER / SWETICH ELY NV F 01:19:31 01:19:13 02:38:07
46 115 TEAM RAILEY / HILL PENSACOLA FL F 01:06:04 01:34:00 02:39:59
47 118 TEAM VARGO / VASELESKI LOUISVILLE CO F 01:20:38 01:19:32 02:40:05
49 135 TEAM RADD SALT LAKE CTY UT F 01:14:06 01:27:31 02:40:59
51 173 TEAM DASHING DIVAS DRIGGS ID F 01:15:12 01:27:41 02:42:10
50 155 TEAM LASHEL & APRIL SALT LAKE CTY UT F 00:56:27 01:46:20 02:42:47
52 116 TEAM MONAHAN / MICHALSKI MOTTAZ N HOLLYWOOD CA F 01:16:50 01:28:22 02:44:50
53 150 TEAM KERBY / GRASMICK GRAND JCT CO F 01:13:10 01:32:23 02:45:20
54 128 TEAM HAYMAN / CORNISH CENTERVILLE UT F 01:15:21 01:31:00 02:46:01
55 132 TEAM SAWYER / FARNSWORTH STRATTON RANDLETT UT F 01:11:52 01:35:12 02:46:51
57 124 TEAM HOLLIE / NAKAI MONTEZUMA CRK UT F 01:30:13 01:18:22 02:47:55
56 139 TEAM BEGAY / NAKAI MONTEZUMA CRK UT F 01:28:12 01:20:21 02:47:59
58 131 TEAM O'DRISCOLL / WEAVER VERNAL UT F 01:19:41 01:29:19 02:48:50
59 140 TEAM TODECHEENE / ATENE KAYENTA AZ F 01:34:51 01:16:24 02:50:35
60 142 TEAM BIAKEDDY / HOLLY MONTEZUMA CRK UT F 01:35:15 01:18:50 02:53:26
61 121 TEAM ERNESTINE'S TEAM KAYENTA AZ F 01:35:07 01:19:34 02:54:01
62 134 TEAM CHRISTENSEN / NEAL BEAR RIVER CITY UT F 01:14:12 01:42:37 02:56:41
63 106 TEAM GARN / GARN PROVIDENCE UT F 01:16:02 01:40:47 02:56:42
64 127 TEAM CHRISTENSEN / MECHAM BEAR RIVER CITY UT F 01:14:11 01:42:40 02:56:45
65 172 TEAM DILLON NATURITA CO F 01:22:08 01:35:38 02:57:31
66 156 TEAM ARNOLD / RAY ELM GROVE WI F 01:27:31 01:33:49 03:00:49
67 114 TEAM JENNINGS / PALMER GRAND JCT CO F 01:32:19 01:45:14 03:16:49
68 120 TEAM YAZZIE / BLACKWATER MONUMENT VLY UT F 01:43:36 01:43:32 03:26:29
69 123 TEAM CHARLEY / ROCK BLUFF UT F 01:32:55 01:58:31 03:30:45