Running & Sports

Kids & Family

Fitness & Health

Training


Missing

Tempe District City Cross Country Championships

Sat Oct 26, 2013

Kiwanis Park, Tempe, AZ

Varsity Boys Leaderboard

Overall
View All
PLACE BIB ATHLETE NAME AGE GENDER FINISH TIME
1 1775 Nathan Rodriguez 15:40.13
2 1770 Ryan Normand 15:47.37
3 1783 Marcus Wheeler 16:10.14
4 1837 Xavier Esparza 16:24.39
5 1757 Patrick Cullings 16:35.90
Overall
View All
Place Bib Athlete Name Finish Time
1 1775 Nathan Rodriguez 15:40.13
2 1770 Ryan Normand 15:47.37
3 1783 Marcus Wheeler 16:10.14
4 1837 Xavier Esparza 16:24.39
5 1757 Patrick Cullings 16:35.90

Varsity Girls Leaderboard

Overall
View All
PLACE BIB ATHLETE NAME AGE GENDER FINISH TIME
1 1898 Dani Jones 19:15.00
2 1897 Baylee Jones 19:24.37
3 1733 Kelly Naumann 19:33.16
4 1895 Nicole Hicks 19:49.50
5 1741 Mason Swenson 20:13.57
Overall
View All
Place Bib Athlete Name Finish Time
1 1898 Dani Jones 19:15.00
2 1897 Baylee Jones 19:24.37
3 1733 Kelly Naumann 19:33.16
4 1895 Nicole Hicks 19:49.50
5 1741 Mason Swenson 20:13.57

Open Boys Leaderboard

Overall
View All
PLACE BIB ATHLETE NAME AGE GENDER FINISH TIME
1 1842 Dj Harris 17:19.63
2 1763 Alexander Hart 17:21.93
3 1830 Nathan Chan 17:32.95
4 1767 Johnathan Lopez 17:33.00
5 1787 Lucas Ykema 17:55.75
Overall
View All
Place Bib Athlete Name Finish Time
1 1842 Dj Harris 17:19.63
2 1763 Alexander Hart 17:21.93
3 1830 Nathan Chan 17:32.95
4 1767 Johnathan Lopez 17:33.00
5 1787 Lucas Ykema 17:55.75

Open Girls Leaderboard

Overall
View All
PLACE BIB ATHLETE NAME AGE GENDER FINISH TIME
1 1891 Alexa Foster 20:41.90
2 1877 Michelle Abunaja 21:18.75
3 1908 Tessa Reinhart 21:23.39
4 1906 Caroline Pass 21:45.11
5 1894 Mikayla Greene 22:21.95
Overall
View All
Place Bib Athlete Name Finish Time
1 1891 Alexa Foster 20:41.90
2 1877 Michelle Abunaja 21:18.75
3 1908 Tessa Reinhart 21:23.39
4 1906 Caroline Pass 21:45.11
5 1894 Mikayla Greene 22:21.95

Freshman Boys Leaderboard

Overall
View All
PLACE BIB ATHLETE NAME AGE GENDER FINISH TIME
1 1777 Colt Sample 18:48.31
2 1845 Jackson Hickey 18:52.38
3 1840 Solomon Hanson 18:55.20
4 1857 Ben MacEy 19:00.82
5 1781 Tyler Thompson 19:06.00
Overall
View All
Place Bib Athlete Name Finish Time
1 1777 Colt Sample 18:48.31
2 1845 Jackson Hickey 18:52.38
3 1840 Solomon Hanson 18:55.20
4 1857 Ben MacEy 19:00.82
5 1781 Tyler Thompson 19:06.00

Freshman Girls Leaderboard

Overall
View All
PLACE BIB ATHLETE NAME AGE GENDER FINISH TIME
1 1882 Mya Carrizosa 21:04.42
2 1912 Sarah Rusanowski 23:50.17
3 1890 Sara Davis 24:28.35
4 1879 Izzie Beeks 24:33.09
5 1703 Asli Walker 25:05.81
Overall
View All
Place Bib Athlete Name Finish Time
1 1882 Mya Carrizosa 21:04.42
2 1912 Sarah Rusanowski 23:50.17
3 1890 Sara Davis 24:28.35
4 1879 Izzie Beeks 24:33.09
5 1703 Asli Walker 25:05.81