Pokagen Triathlon
                                05/21/2016
                                     
                                    5k
                             Age Group Results

                                                          MALE OVERALL WINNER

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   221   221 Evan Turner             AUBURN               IN 16 M   19:15 

                                                         FEMALE OVERALL WINNER

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   278   278 Lizzi Alexander         MARSHALL             IL 23 F   21:59 

                                                      MALE MASTERS OVERALL WINNER

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   209   209 Jason Savoie            KENDALLVILLE         IN 58 M   26:46 

                                                     FEMALE MASTERS OVERALL WINNER

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   280   280 Kim Smith               COLDWATER            MI 63 F   27:46 

                                                          MALE 1 - 17 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 

                                                         FEMALE 1 - 17 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   324   324 Kayla McCullough        ANGOLA               IN 13 F   27:42 
    2   205   205 Ava Miller              SHIPSHEWANA          IN 14 F   37:42 
    3   262   262 Miriam Kline            FORT WAYNE           IN 11 F   43:40 


                                                         MALE 18 - 24 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   232   232 Trent Nortonii          ORLAND               IN 23 M   26:52 
    2   161   161 Justin Norris           CHURUBUSCO           IN 23 M   28:24 

                                                        FEMALE 18 - 24 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   183   183 Rebecca Longville       BRECKSVILLE          OH 24 F   27:04 
    2   234   234 Angie Minnick           INDIANAPOLIS         IN 24 F   33:04 
    3   156   156 Shelby Boose            GEORGETOWN           IL 24 F   43:26 

                                                         MALE 25 - 29 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   277   277 Daniel Alexander        MARSHALL             IN 28 M   20:08 
    2   129   129 Ryan Starkel            FORT WAYNE           IN 29 M   23:38 
    3   159   159 Aaron Lee               COLUMBIA CITY        IN 27 M   30:16 
    4   291   291 Andy Komar              BROOKLYN             OH 27 M   30:47 
    5   292   292 Eric Longville          BRECKESVILLE         OH 27 M   30:52 
    6   177   177 Connor Brown            BLACKLICK            OH 29 M   35:40 

                                                        FEMALE 25 - 29 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   128   128 Amber Starkel           FORT WAYNE           IN 29 F   29:03 
    2   176   176 Emily Brown             BLACKLICK            OH 28 F   29:58 
    3   271   271 Anna Langworthy         COLDWATER            MI 27 F   35:38 
    4   160   160 Allison Lee             COLUMBIA CITY        IN 25 F   36:33 
    5   194   194 Amanda Zettel           BRYAN                OH 29 F   40:40 
    6   106   106 Coral Beach             COLDWATER            MI 26 F   41:44 
    7   274   274 Jackie Best             ANGOLA               IN 29 F   44:33 
    8   293   293 Alison Headley          FFREMONT             IN 28 F   48:59 

                                                         MALE 30 - 34 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   258   258 Christopher Pletcher    CINCINNATI           OH 30 M   29:02 
    2   284   284 Peter Kamwendo          INDIANAPOLIS         IN 32 M   32:44 
    3   146   146 Brad Haines             FORT WAYNE           IN 32 M   34:30 
    4   253   253 Christopher Lemish      GARRETT              IN 32 M   36:15 

                                                        FEMALE 30 - 34 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   327   327 Laurrn Weigel                                   32 F   24:34 
    2   328   328 Nora Budreau                                    33 F   29:40 
    3   155   155 Maggie Stemen           WATERLOO             IN 33 F   30:44 
    4   270   270 Lauren Perry            BLOOMINGTON          IN 33 F   31:56 
    5   329   329 Deanna Lash                                     32 F   32:50 
    6   158   158 Sadie Smith             WOLCOTTVILLE         IN 33 F   32:50 
    7   275   275 Kate Saetang            WASHINGTON           DC 31 F   33:04 
    8   295   295 Deborah Hirt            INDIANAPOLIS         IN 34 F   33:27 
    9   241   241 Kari Lussier            BERKLEY              MI 32 F   33:31 
   10   257   257 Kristin Pletcher        CINCINNATI           OH 30 F   34:41 
   11   141   141 Lora Hoffman            DELPHOS              OH 31 F   39:53 


                                                         MALE 35 - 39 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   218   218 Mark Watson, Jr.        ANGOLA               IN 37 M   19:31 
    2   285   285 Scott Voijet                                    39 M   22:15 
    3   252   252 Chris Fisher            LEO                  IN 35 M   29:47 
    4   300   300 Shadreck Kamwendo       INDIANAPOLIS         IN 38 M   31:29 

                                                        FEMALE 35 - 39 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   326   326 Nora Scwartz                                    35 F   30:35 
    2   202   202 Christina Adams         EDGERTON             OH 35 F   30:48 
    3   260   260 Ann Kline               FORT WAYNE           IN 38 F   33:02 
    4   298   298 Lindsay Strieter        CHICAGO              IL 35 F   33:32 
    5   251   251 Susan Fisher            LEO                  IN 35 F   34:41 
    6   249   249 Katy Stoller            BLUFFTON             IN 35 F   37:03 
    7   168   168 Rachel Fedorow          WAWAKA               IN 36 F   39:17 

                                                         MALE 40 - 44 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   203   203 Dave Morris             EDGERTON             OH 40 M   31:02 

                                                        FEMALE 40 - 44 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   186   186 Jill Stubbs             TROY                 OH 42 F   29:56 
    2   231   231 Karan Norton            ORLAND               IN 42 F   32:32 
    3   236   236 Sarah Minnick           GRAND RAPIDS         MI 42 F   33:03 
    4   246   246 Christy Thomson         FREMONT              IN 41 F   33:33 
    5   323   323 Heather McCulough       ANGOLA               IN 42 F   37:29 
    6   204   204 Gretchen Miller         SHIPSHEWANA          IN 41 F   42:33 

                                                         MALE 45 - 49 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   233   233 Trent Norton            ORLAND               IN 47 M   32:31 
    2   255   255 Mark Smith              KEWANNA              IN 48 M   34:22 
    3   263   263 Steve Kline             FORT WAYNE           IN 46 M   39:24 

                                                        FEMALE 45 - 49 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   143   143 Twyla Kendrick          MISHAWAKA            IN 46 F   32:14 
    2   237   237 Tiffany Kravec          FORT WAYNE           IN 45 F   32:27 


                                                         MALE 50 - 54 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   250   250 Kennenth Hess           COLUMBIA CITY        IN 51 M   37:20 

                                                        FEMALE 50 - 54 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   215   215 Nancy Burris            AUBURN               IN 50 F   54:08 
    2   175   175 Nancy Hirschy           AUBURN               IN 51 F   54:08 

                                                         MALE 55 - 59 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   137   137 James Stangle           LEO                  IN 55 M   39:36 
    2   190   190 Hank Koppelo            HIGHLAND             MI 58 M   40:21 
    3   140   140 Chris Hardman           ANGOLA               IN 59 M   41:02 

                                                        FEMALE 55 - 59 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   256   256 Kelly Smith             KEWANNA              IN 56 F   32:47 
    2   138   138 Teri Stangle            LEO                  IN 55 F   40:00 
    3   193   193 Peggy Prater            BRYAN                OH 56 F   40:41 
    4   294   294 Jean Headley            FREMONT              IN 55 F   58:10 
    5   191   191 Irene Szynski           FORT WAYNE           IN 59 F 1:01:11 

                                                         MALE 60 - 64 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 

                                                        FEMALE 60 - 64 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   299   299 Colleen Kracht          BATTLE CREEK         MI 63 F   35:57 
    2   189   189 Patty Gerke             ANGOLA               IN 61 F   38:02 
    3   282   282 Linda Unruh             MISHAWAKA            IN 62 F   58:14 

                                                         MALE 65 - 69 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   283   283 Frank Unruth            MISHAWAKA            IN 66 M   48:59 

                                                        FEMALE 65 - 69 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 

                                                         MALE 70 - 99 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = ======= 
    1   279   279 Bill Smith              COLDWATER            MI 70 M   34:42 

                                                        FEMALE 70 - 99 DIVISION

Place No.   No.   Name                    Town                 St Ag S Time       
===== ===== ===== ======================= ==================== == == = =======