Running & Sports

Kids & Family

Fitness & Health

Training


Missing

Hinsdale Rotary Run for Charity

Sun Oct 15, 2017

Hinsdale, IL

                        Rotary Run Charity Classic
                               Hinsdale, IL
                                10/15/2017
                           10K Age Group Awards
   

               ********** FEMALE OVERALL RESULTS ***********
Place Name                  No.    S Ag Div   Chiptim Pace     
===== ===================== ====== = == ===== ======= ===== 
    1 SAMANTHA ALDEN          1274 F 41 F4049   43:49  7:03 
    2 SUSAN DUTEAU            1276 F 54 F5059   44:42  7:12 
    3 STEPHANIE IANTORNO      1244 F            45:04  7:16 
                ********** MALE OVERALL RESULTS ***********
Place Name                  No.    S Ag Div   Chiptim Pace     
===== ===================== ====== = == ===== ======= ===== 
    1 PATRICK LEUNG           1239 M 33 M3039   38:44  6:14 
    2 PATRICK FLICKINGER      1225 M 43 M4049   39:00  6:17 
    3 RYAN MALLOY             1265 M 32 M3039   42:00  6:46 

                         FEMALE AGE GROUP:  1 - 14
Place Name                  No.    S Ag Div   Chiptim Pace     
===== ===================== ====== = == ===== ======= ===== 
    1 PATON MEHRHOFF          1213 F 13 F0114   56:41  9:08 

                          MALE AGE GROUP:  1 - 14
Place Name                  No.    S Ag Div   Chiptim Pace     
===== ===================== ====== = == ===== ======= ===== 
    1 NATHAN SEDLACEK         1252 M 13 M0114   43:36  7:01 

                        FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
Place Name                  No.    S Ag Div   Chiptim Pace     
===== ===================== ====== = == ===== ======= ===== 

                         MALE AGE GROUP:  15 - 19
Place Name                  No.    S Ag Div   Chiptim Pace     
===== ===================== ====== = == ===== ======= ===== 

                        FEMALE AGE GROUP:  20 - 29
Place Name                  No.    S Ag Div   Chiptim Pace     
===== ===================== ====== = == ===== ======= ===== 
    1 NICOLE OZARK            1202 F 25 F2029 1:11:24 11:30 

                         MALE AGE GROUP:  20 - 29
Place Name                  No.    S Ag Div   Chiptim Pace     
===== ===================== ====== = == ===== ======= ===== 
    1 PATRICK GLEASON         1242 M 26 M2029   45:36  7:21 
    2 JESSE RYDER             1279 M 24 M2029 1:05:56 10:37 

                        FEMALE AGE GROUP:  30 - 39
Place Name                  No.    S Ag Div   Chiptim Pace     
===== ===================== ====== = == ===== ======= ===== 
    1 BEATA KUCA              1257 F 31 F3039   48:52  7:52 
    2 RENEE MYERS             1233 F 37 F3039   51:55  8:22 
    3 IZABELA TURBA           1236 F 38 F3039   57:26  9:15 

                         MALE AGE GROUP:  30 - 39
Place Name                  No.    S Ag Div   Chiptim Pace     
===== ===================== ====== = == ===== ======= ===== 
    1 VIKRAM MATHRANI         1263 M 35 M3039   42:23  6:50 
    2 LUKE HANNON             1230 M 31 M3039   46:24  7:28 
    3 SETH WOTHERSPOON        1255 M 39 M3039   49:41  8:00 


                        FEMALE AGE GROUP:  40 - 49
Place Name                  No.    S Ag Div   Chiptim Pace     
===== ===================== ====== = == ===== ======= ===== 
    1 CHRISTINE SEDLACEK      1251 F 45 F4049   51:55  8:22 
    2 KARIN ROHN              1243 F 44 F4049   52:36  8:28 
    3 LAURA UTLEY             1222 F 48 F4049   53:09  8:34 

                         MALE AGE GROUP:  40 - 49
Place Name                  No.    S Ag Div   Chiptim Pace     
===== ===================== ====== = == ===== ======= ===== 
    1 ED SCHEER               1241 M 44 M4049   44:33  7:11 
    2 CRAIG CASSELL           1286 M 40 M4049   44:39  7:12 
    3 SEAN HAYDEN             1209 M 47 M4049   46:15  7:27 

                        FEMALE AGE GROUP:  50 - 59
Place Name                  No.    S Ag Div   Chiptim Pace     
===== ===================== ====== = == ===== ======= ===== 
    1 JANIS WINTERS           1220 F 52 F5059 1:04:16 10:21 
    2 RACHEL PILDIS           1268 F 51 F5059 1:11:27 11:30 
    3 SUSAN OBYRNE            1247 F 51 F5059 1:13:44 11:52 

                         MALE AGE GROUP:  50 - 59
Place Name                  No.    S Ag Div   Chiptim Pace     
===== ===================== ====== = == ===== ======= ===== 
    1 ARUNAS JURKUS           1227 M 50 M5059   42:59  6:56 
    2 LYNN CRIM               1283 M 58 M5059   46:58  7:34 
    3 EUGENE SEKIGUCHI        1219 M 55 M5059   51:54  8:22 

                        FEMALE AGE GROUP:  60 - 69
Place Name                  No.    S Ag Div   Chiptim Pace     
===== ===================== ====== = == ===== ======= ===== 
    1 LOUISE PERKOWSKI        1228 F 62 F6069   54:34  8:47 

                         MALE AGE GROUP:  60 - 69
Place Name                  No.    S Ag Div   Chiptim Pace     
===== ===================== ====== = == ===== ======= ===== 
    1 PHILLIP CHOMIAK         1221 M 69 M6069   51:53  8:21 
    2 LARRY HAYS              1232 M 69 M6069   56:30  9:06 
    3 DANIEL SCALES           1210 M 62 M6069   59:07  9:31 

                        FEMALE AGE GROUP:  70 - 99
Place Name                  No.    S Ag Div   Chiptim Pace     
===== ===================== ====== = == ===== ======= ===== 
    1 JUDITH CASTEN           1281 F 74 F7099 1:07:37 10:53 

                         MALE AGE GROUP:  70 - 99
Place Name                  No.    S Ag Div   Chiptim Pace     
===== ===================== ====== = == ===== ======= ===== 
    1 THOMAS CASTEN           1282 M 75 M7099 1:12:34 11:41