Run For the Money 11
/


Issue With Your Result?
                           Run For The Money 11
                    Gaston County Community Foundation
                         Saturday, April 20, 2013 


                    
                   ********** AWARDS LIST **************

                               MALE OVERALL

Place Name                  Organization                   No.   Time    
===== ===================== ============================== ===== ======= 
    1 Bert Rodriguez        ROOM AT THE INN                  276   15:55 

                              FEMALE OVERALL

Place Name                  Organization                   No.   Time    
===== ===================== ============================== ===== ======= 
    1 Alice Rogers          CATAWBA LANDS CONSERVANCY        690   18:45 

                          MALE AGE GROUP:  1 - 12

Place Name                  No.   Ag Organization              Time    
===== ===================== ===== == ========================= ======= 
    1 Noah Carter             960 11                             23:50 
    2 Tyler Brothers           30  9 VICTORY FARM INC.           24:15 

                         FEMALE AGE GROUP:  1 - 12

Place Name                  No.   Ag Organization              Time    
===== ===================== ===== == ========================= ======= 
    1 Madison Peek           1096  9 NEW HOPE ELEMENTARY SCHOO   24:33 
    2 Zoe Bumeter             888 10 GIRLS ON THE RUN OF GASTO   26:51 

                         MALE AGE GROUP:  13 - 18

Place Name                  No.   Ag Organization              Time    
===== ===================== ===== == ========================= ======= 
    1 Vincent Comesana         60 18 HABITAT FOR HUMANITY OF G   17:14 
    2 Will Harris             546 18 GASTON DAY SCHOOL           18:21 

                        FEMALE AGE GROUP:  13 - 18

Place Name                  No.   Ag Organization              Time    
===== ===================== ===== == ========================= ======= 
    1 Sophia Bhalla          1235 16 NOAH SEIZURE                19:20 
    2 Frances Massey          200 13 GIRL SCOUTS CAROLINAS PEA   20:18 

                         MALE AGE GROUP:  19 - 29

Place Name                  No.   Ag Organization              Time    
===== ===================== ===== == ========================= ======= 
    1 Joey Thompson          1274 22 ROOM AT THE INN             16:11 
    2 Joshua Boyle           1332 21 CRISIS PREGNANCY CENTER O   17:51 


                        FEMALE AGE GROUP:  19 - 29

Place Name                  No.   Ag Organization              Time    
===== ===================== ===== == ========================= ======= 
    1 Lisa Wheeler           1350 28 HABITAT FOR HUMANITY OF G   22:01 
    2 Emily Massey            858 23                             22:47 

                         MALE AGE GROUP:  30 - 39

Place Name                  No.   Ag Organization              Time    
===== ===================== ===== == ========================= ======= 
    1 Cody Angell             958 31                             16:59 
    2 Michael McWhirter       439 30 GASTON CHRISTIAN SCHOOL     18:26 

                        FEMALE AGE GROUP:  30 - 39

Place Name                  No.   Ag Organization              Time    
===== ===================== ===== == ========================= ======= 
    1 Liz Waddell            1276 35 LOWELL ELEMENTARY PTO       21:49 
    2 Summer Cline             51 33 FIRST PRESBYTERIAN WEEKDA   23:36 

                         MALE AGE GROUP:  40 - 49

Place Name                  No.   Ag Organization              Time    
===== ===================== ===== == ========================= ======= 
    1 Chris Page              239 48 CATAWBA LANDS CONSERVANCY   18:53 
    2 Kevin Ford             1294 44 BELMONT COMMUNITY ORGANIZ   19:49 

                        FEMALE AGE GROUP:  40 - 49

Place Name                  No.   Ag Organization              Time    
===== ===================== ===== == ========================= ======= 
    1 Carmen Helm             152 40 YOUNG LIFE OF GASTON COUN   22:33 
    2 Rebecca Vondra          324 45 PIEDMONT COMMUNITY CHARTE   23:55 

                         MALE AGE GROUP:  50 - 59

Place Name                  No.   Ag Organization              Time    
===== ===================== ===== == ========================= ======= 
    1 Jeff Boyle               23 52 BIT OF HOPE RANCH           17:37 
    2 Jimmy Glover           1482 56 SPECIAL KARE MINISTRIES I   19:19 

                        FEMALE AGE GROUP:  50 - 59

Place Name                  No.   Ag Organization              Time    
===== ===================== ===== == ========================= ======= 
    1 Janet Sytz             1272 50 CANCER SERVICES OF GASTON   22:11 
    2 Vicky Heinrich          151 53 GASTON HUMANE SOCIETY       24:08 

                         MALE AGE GROUP:  60 - 99

Place Name                  No.   Ag Organization              Time    
===== ===================== ===== == ========================= ======= 
    1 Richard Hefner          150 61 CAREER MANAGEMENT GROUP (   21:53 
    2 Walt Talley             309 65 GASTON DAY SCHOOL           24:11 


                        FEMALE AGE GROUP:  60 - 99

Place Name                  No.   Ag Organization              Time    
===== ===================== ===== == ========================= ======= 
    1 Roberta Villneff        496 60                             23:41 
    2 Rachel Terrio           621 99 HIGHLAND SCHOOL OF TECHNO   25:40